زمان جاری: ۳۰-۱۱-۱۳۹۶, ۰۵:۳۸ صبح خوش آمدید مهمان گرامی! (ورودعضویت)
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید

اطلاعيه ها:
آدرس جدید سایت dashtiha.com

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هیچگاه فکر نمی کردم 5 عضو خانواده ام را زیر آوار بیرون بیاورم
نویسنده پیام
مديركل سايت

وضعیت : آفلاین
اعتبار:
سپاس ها 344
سپاس شده 356 بار در 236 ارسال

ارسال: #1
Ok هیچگاه فکر نمی کردم 5 عضو خانواده ام را زیر آوار بیرون بیاورم
زلزله مخرب شهرستان دشتی، باعث کشته شدن تعدادی از هموطنان و زخمی و آسیب دیدن بیش از هزار نفر از اهالی شهرستان دشتی شد.

به گزارش «خليج فارس» به نقل از نسيم جنوب؛ در میان کشته شدگان، نام 5 نفر از یک خانواده وجود دارد که همگی در هنگام زلزله در شهر شنبه بوده و در اثر زلزله؛ زیر آوار رفتند و کشته شدند.

پسر این خانواده که نام خانوادگی آنها ذوالفقار است، چگونگی این مصیبت را شرح داده است.

وی در باره چگونگی درگذشت خانواده خود گفت: ساعت 4 و بیست دقیقه بعدازظهر بود که من در ئاحد مسکونی خودم در حال استراحت بودم. خانه من و پدرم کنار همدیگر است. یک دفعه صدای مهیبی آمد و ساختمان به شدت شروع کرد به لرزیدن، فهمیدیم که زلزله آمده است. خانه من نوساز است و شناژ دارد و برای همین تخریب نشد اما درب هال مثل اینکه تاب برداشته بود و باز نمی شد، با عجله می خواستیم برویم توی حیاط ببینیم که چه شد اما درب هال بسته بود و باز نمی شد و مثل اینکه در همان لحظه درب روی ما قفل شده بود. نمی دانم چقدر گذشت اما شاید حدود 10 تا 15 دقیقه طول کشید تا درب روی ما باز شد. وقتی آمدم بیرون از آنچه می دیدم تعجب کردم. گرد و خاک زیادی روی شهر شنبه گرفته بود و اکثر خانه ها خراب شده بود. متاسفانه خانه پدرم نیز به طور کامل خراب شده بود و سقفش ریزش کرده بود.

وی افزود: به سمت خانه پدرم دویدیم که دیدیم که 6 نفر از اعضای خانواده ام که داخل اتاق بودند همه شان رفتند زیر آوار. دویدم و رفتم به طرفشان، مادرم که در اتاق آخری بود نصف بدنش زیر آوار و نصف بدنش ببرون بود که به کمک همسایه ها که به کمک ما آمده بودند، توانستیم مادرم را از زیر آوار بکشیم بیرون. موقع زلزله توی اتاق دیگر هم پدرم و پسر برادرم خواب بود پسر برادرم هم هنوز صداش می آمد. دو تا خواهرهایم و خواهر زاده ام که در آن اتاق بودند که بچه سه ماه داشت توی اتاق دیگری بودند که چون صدایی از آن ها بیرون نمی آمد نمی توانستیم جای دقیقشان را پیدا کنیم و طول کشید تا توانستیم با کنار زدن آوار آنها را در یکی از اتاقها پیدا کنیم و متأسفانه وقتی آن ها را زیر آوار درآوردیم، نفس نمی کشیدند و زیر آوار جان باخته بودند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار نسیم جنوب مبنی بر زمان اعلام مرگ آنها گفت: همان شب مرگ اعضای خانواده امان را به ما اعلام کردند، من خودم هم همان موقع که از زیر آوار آوردمشان بیرون نبض نداشتند چون خودم نبضشان را گرفتم و فهمیدم که نبض ندارند.

وی ضمن ابراز ناراحتی از مرگ عزیزان خود افزود: همسایه ها به کمک ما آمده بودند، اما خانه پدرم به کلی خراب شده بود و از لحظه حادثه و تا زمانی که آن ها را بیرون آوردیم نیم ساعت طول کشید. در آن زمان آدم متخصصی که وسایل هم داشته باشد نبود که برای کمک بیاید. باز هم خوب بود دو سه تا همسایه ها آمدند و کمک کردند. ما حتی یک بیل هم پیدا نکردیم که از آن برای بیرون آوردن اعضای خانواده ام استفاده کنیم، با دست سنگ ها و آوار روی آنها را کنار زدیم و آن ها را بیرون آوردیم.

وی در مورد آخرین وضعیت جسمانی مادرش گفت: مادرم وقتی آوردیمش بیرون، دستش ضرب دیده بود که به بیمارستان منتقلش کردیم اما بعد از بیمارستان که آوردیمش، خانه دستش ورم کرد و از دوباره او را به بیمارستان بوشهر بردیم و بستریش کردند و دستش را گچ گرفتند. اسامی 5 نفر عضو خانواده ام که در زلزله شنبه زیر آوار ماندند و جان باختند عبارتند از: پدرم به نام رمضان ذوالفقار که سنش حدود 60 و خورده ای سال بود، حکیمه که خواهرم بود، یکی دیگر از خواهرانم که لیلا نام داشت و سنش 40 ساله بود، کبرا دختر خواهرم که 27 سال داشت و فرزند کوچکش که اسمش حنانه بود و 3 ماهه بود که با هم در یک اتاق بودند.

وی در پایان این مصاحبه که همراه با اشک و اندوه صورت گرفت اظهار داشت: از بعد از زلزله تا کنون، افراد زیادی با ما همدردی کرده اند و احوال ما را جویا شده اند که از همه آنها ممنونیم و همین که می آیند و با ما همدردی می کنند باعث دلگرمی ما می شود. هیچ وقت فکر نمی کردم که 5 عضو خانواده ام را کشته از زیر آوار بیرون بیاورم. این مصیبت برای ما خیلی سخت است.

۱۱-۲-۱۳۹۲ ۰۸:۱۴ صبح
مشاهده سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش در انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
انجمن گفتگوي شهرستان دشتي، خورموج در سال 1390 شروع به فعالیت کرده است
این انجمن جهت نشر فرهنگ و تمدن مردم دشتي ایجاد شده است
این سایت توسط : نت افراز میزبانی می شود

دو جوینده هرکس سیر نمی شوند : 1- مال 2- علم

ایمیل تماس با ما: 09366253310
قدرت گرفته از Mybb راه اندازي توسط سيراف نت